Przedsiębiorco, potrzebujesz kapitału? Umożliwiamy Ci pozyskanie środków w promocyjnej cenie – BEZ PROWIZJI za przyznanie kredytu.
Możesz pożyczyć dla swojej mikrofirmy do 1 mln zł i do 5 mln zł dla małej firmy. Szybka decyzja kredytowa. Promocja do 31.12.2024.
Oferta sponsorowana
SprawdźWybieramy kredyty Skontaktuj się z doradcą, który wybierze dla Ciebie najlepszą ofertę. | |||
|
Oferta sponsorowana
SprawdźMarża: 1,5% - 3,5%
Darmowa poradaMarża: 1,5% - 3,5%
Darmowa poradaMarża: od 5,5%
Darmowa poradaMarża: od 5,5%
Marża: negocjowalna
Darmowa poradaMarża: negocjowalna
Darmowa poradaMarża: negocjowalna
Darmowa poradaMarża: negocjowalna
Darmowa poradaMarża: negocjowalna
Darmowa poradaMarża: negocjowalna
Darmowa poradaLegenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów
Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów
Zakres formalności i dokumentów niezbędnych do złożenia kompletnego wniosku o kredyt firmowy zależą od wielu czynników: rodzaju kredytu, jego kwoty, zasad przyjętych w poszczególnych bankach, a także kondycji finansowej samego przedsiębiorcy.
Każdy przedsiębiorca, który stara się o pozyskanie pożyczki, musi udowodnić bankowi, że nie ma zaległości finansowych wobec zakładu ubezpieczeń społecznych i fiskusa. Coraz rzadziej wymagane jest jednak dostarczanie zaświadczeń od tych urzędów o niezaleganiu z płatnościami. Najczęściej wystarczy przedłożyć w banku potwierdzenia wpłaty składek ubezpieczeniowych i zapłaty podatku z ostatnich 3, 6 lub 12 miesięcy.
Dowody wpłat przedsiębiorca może wydrukować z bankowości elektronicznej banku, prowadzącego konto, z którego płatności zostały dokonane.
Przedsiębiorcy mają mały wybór ofert wśród pożyczek dostępnych jedynie na oświadczenie o dochodach. Z uwagi na niepewność przychodów klienci firmowi należą do grupy podwyższonego ryzyka. By otrzymać pożyczkę, muszą wykazać przed bankiem swoją zdolność do spłaty zadłużenia, do czego niezbędne będzie udokumentowanie dotychczasowych dochodów.
Z dostarczania dokumentów finansowych zwolnieni najczęściej bywają profesjonaliści, czyli przedstawiciele zawodów zaufania publicznego, m.in.: lekarze, weterynarze, psychologowie, adwokaci, radcy prawni, notariusze, komornicy, biegli rewidenci, geodeci, tłumacze przysięgli. W ich przypadku banki często przyjmują średni miesięczny dochód uzyskiwany w danej profesji, którego wartość publikuje Główny Urząd Statystyczny.
Pozostali klienci firmowi standardowo są zobowiązani do okazania ksiąg rachunkowych lub deklaracji podatkowej za ubiegły rok podatkowy.
Pożyczenie pieniędzy osobie, która nie udokumentowała swoich dochodów, stanowi dla banku wysokie ryzyko. Z tego względu kredyty dla firm na oświadczenie są zwykle wyżej oprocentowane od kredytów uzyskanych w oparciu o standardową procedurę kredytową.
Przedsiębiorcy, dla których liczy się przede wszystkim koszt pożyczki, powinni zadbać o to, by pokazać przed bankiem swoją sytuację materialną w jak najlepszym świetle. Dokumentując swoje zarobki, poprawiają wiarygodność kredytową, mogąc liczyć na korzystniejsze oferty finansowania.
Bez zaświadczeń dostępne są głównie kredyty i pożyczki gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolne cele, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Na oświadczenie nie są udzielane kredyty inwestycyjne, hipoteczne czy technologiczne.
Kredyt na oświadczenie nie jest tym samym, co kredyt bez BIK-u.
Wnioskując o kredyt – nawet ten dostępny na uproszczonych zasadach – przedsiębiorca musi mieć pozytywną historię kredytową. Każdy bank analizuje dane o zobowiązaniach kredytowych wnioskodawcy, przechowywane i udostępniane przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Jeśli przedsiębiorca zalega z ratami w innych bankach, finansowania w kolejnym nie uzyska, nawet w przypadku kredytów bez zaświadczeń.