Spłacasz kredyt firmowy na bieżącą działalność? Przenieś go do Alior Banku i obniż jego marżę nawet o 50%. Za przyznanie kredytu nie zapłacisz prowizji.
Promocja trwa do 31.03.2025 r. i dotyczy kredytów do 1 mln zł dla mikrofirm oraz do 5 mln zł dla małych firm.
Oferta sponsorowana
SprawdźWybieramy kredyty Skontaktuj się z doradcą, który wybierze dla Ciebie najlepszą ofertę. | |||
|
Oferta sponsorowana
SprawdźMarża: od 0,1%
Darmowa poradaMarża: od 0,1%
Darmowa poradaMarża: od 2,89%
Marża: od 3,5%
Marża: od 4,05%
Darmowa poradaMarża: od 5,5%
Marża: od 5,5%
Darmowa poradaMarża: 5,5% - 5,9%
Marża: negocjowalna
Darmowa poradaMarża: negocjowalna
Darmowa poradaLegenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów
Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów
Kredyty i pożyczki gotówkowe to nieskomplikowane produkty finansowe, przygotowane z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą pozyskać środki na różne wydatki, związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Pieniądze podjęte z kredytu lub pożyczki mogą przeznaczyć na dowolne cele firmowe (inwestycje, bieżące wydatki), a nawet na spłatę długów firmowych. Kredytobiorcy nie muszą przedstawiać żadnych faktur, czy innych dokumentów potwierdzających, na co wykorzystali pozyskane fundusze.
Kredyty i pożyczki gotówkowe to zobowiązania ratalne, spłacane w okresie do kilku, rzadziej do kilkunastu lat. Maksymalna kwota finansowania jest uzależniona od zdolności kredytowej klienta.
Przy wyższych sumach bank może wymagać ustanowienia zabezpieczenia spłaty zadłużenia, choć najczęściej ryzyko kredytowe jest ograniczane przez nałożenie na kredytobiorcę obowiązku wykupienia ubezpieczenia, rzadziej przez zabezpieczenia rzeczowe, typu zastaw rejestrowy, poręczenie, hipoteka na nieruchomości czy weksel in blanco.
W przeciwieństwie do kredytów inwestycyjnych pożyczki i kredyty gotówkowe nie wiążą się z obowiązkiem przedstawienia biznesplanu i prognoz finansowych. Złożenie wniosku o udzielenie finansowania obłożone jest minimum formalności, a wypłata pieniędzy może nastąpić nawet w dniu złożenia kompletnego wniosku.
Choć niektóre banki wymagają od przedsiębiorcy 6-, 12-, czy nawet 24-miesięcznego okresu prowadzenia firmy, to kredyt lub pożyczkę można zwykle uzyskać nawet od pierwszego dnia działalności. Przedsiębiorcy stawiający swoje pierwsze kroki w biznesie mogą być jednak zobowiązani do przedłożenia biznesplanu i prognoz finansowych.
Pożyczki na start dostępne są nie tylko dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, ale również dla spółek cywilnych, jawnych i partnerskich oraz rolników.
Podobnie jak w przypadku kredytów dla konsumentów, tak i przy kredytach i pożyczkach firmowych kredytobiorca ma często możliwość zawieszenia spłaty odsetek lub całej raty (kapitałowo-odsetkowej) na pewien czas (zwykle: miesiąc, rzadziej: dwa lub trzy
By skorzystać z tego rozwiązania, należy złożyć stosowny wniosek w banku i nie mieć bieżących opóźnień w płatnościach rat.
Pożyczki i kredyty gotówkowe dla firm mogą się wiązać z koniecznością poniesienia opłaty za rozpatrzenie wniosku (zwykle od kilkuset złotych do 1% kwoty pożyczki), prowizji za udzielenie finansowania (0-3%) i prowizji za wcześniejszą spłatę (do 3% kwoty spłacanej przedterminowo).
Przedsiębiorca może zostać zobowiązany do zawarcia umowy ubezpieczenia spłaty rat.
W wielu bankach przedstawiciele wolnych zawodów zazwyczaj mogą liczyć na specjalne traktowanie. Najczęściej obejmuje ich uproszczona procedura kredytowa, która zwalnia ich z konieczności dokumentowania dochodów. Jako dochód wnioskodawcy bank może np. przyjąć średnie dochody uzyskiwane w danym zawodzie, na podstawie danych GUS-u.
Do uprzywilejowanej grupy przedstawicieli wolnych zawodów zazwyczaj zalicza się:
Oprócz uproszczonych formalności profesjonaliści mogą często liczyć na niższe oprocentowanie kredytów lub obniżone prowizje.