Jeśli zapytamy Polaków, ile kosztuje prąc, z pewnością odpowiedzą, że zbyt dużo. A jak ceny prądu w Polsce wyglądają na tle Europy?
Czy wiesz, jakie straty energii ponosisz, gotując wodę w czajniku elektrycznym? Jeśli koszty Cię przerażą, pamiętaj, że możesz je w prosty sposób ograniczyć.
Oszczędzanie energii nie jest niczym trudnym i nie osiągalnym.
Pranie o odpowiedniej porze może sprawić, że za wykorzystany przez urządzenie prąd zapłacimy mniej. W jakich godzinach zatem najlepiej korzystać z pralki?
Poszukiwanie oszczędności w rachunkach to codzienność w wielu polskich rodzinach. Czasami nie oznaczają one rezygnacji z niektórych dóbr, ale tylko odpowiedniej wiedzy i jej wykorzystania w praktyce.
Jeśli chcemy oszczędzać energię elektryczną, to warto zwrócić uwagę na prawidłowe korzystanie z urządzeń AGD, które są największymi pożeraczami prądu. Jednym z powodów niepotrzebnej straty energii jest korzystanie z nie zawsze potrzebnych suszarek w pralkach.
Mimo że nowoczesne świetlówki wypierają tradycyjne żarówki, to nie zawsze zastosowanie ich jest dobrym rozwiązaniem. W jakich sytuacjach warto postawić na takie źródło światła jak świetlówka?
Najlepszą metodą na obniżenie rachunków za zużycie wody, jest umiejętne korzystanie z niej. Warto nauczyć się więc ją oszczędzać.
Zanim wybierzemy między termą, a ogrzewaczem przepływowym, warto co nieco wiedzieć o ich działaniu, a także o tym, ile energii pobierają.
Zmywanie naczyń to codzienna, domowa czynność, która wiąże się z dosyć sporym zużyciem ciepłej wody. Doskonałym sposobem na obniżenie kosztów zmywania jest tania i oszczędna zmywarka do naczyń.
Wysokie opłaty za prąd są zmorą wielu polskich gospodarstw domowych. Nieprawdą jest jednak, że elektryczna płyta kuchenna potraja rachunki za energię elektryczną.
Właściwe obchodzenie się z prądem w łazience jest kwestią bardzo ważną i wpływa znacząco na nasze bezpieczeństwo.
Stan czuwania pozwala na zmniejszenie zużycia prądu, pobieranego przez urządzenie w trybie stand-by, przy czym pozostaje ono w ciągłej gotowości do pracy. Mimo że funkcja ta jest wygodna, lepiej z niej za często nie korzystać, bo stand-by zwiększa rachunki za energię elektryczną.
Aby mądrze oszczędzać, trzeba wiedzieć, jak to robić. Dla wszystkich zainteresowanych pomnażaniem nadwyżek finansowych kilka praktycznych rad, które potrafią zmienić stan portfela.
Zmywarka do naczyń to nie tylko wygodne urządzenie kuchenne, dzięki któremu oszczędzamy czas, pozostawiając zmywanie maszynie, ale także sposób na duże oszczędności w zakresie zużywanej wody czy prądu.
Jeśli zależy nam na mniejszych rachunkach za prąd, to warto pamiętać o wyłączaniu komputera i telewizora na noc.
Wiele codziennych czynności ma wpływ na nasze rachunki za energię elektryczną i wodę. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niewiele trzeba zrobić, aby zaoszczędzić naprawdę dużo. Zacznijmy od prania.
Skuteczne zatrzymanie ciepła w domu, a dzięki temu zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, to zadanie, które można wykonać w całkiem prosty sposób.
Rachunki za energię stanowią jedną z podstawowych opłat, które ponosi każde gospodarstwo domowe. Na szczęście można zastosować kilka prostych sposobów, żeby je obniżyć i oszczędzać na prądzie. Jedną z przyczyn niepotrzebnych strat energii są ładowarki i zasilacze, dlatego nie warto zostawiać ich w gniazdku, gdy już nie są potrzebne.
Lodówka jest jednym z najbardziej energożernych urządzeń kuchennych. Niestety, nie można się bez niej obyć - można jednak ograniczyć zużycie energii, jakie powoduje.