Na przekór przybyłej już do nas jesieni, ulice, place i skwery nieco się zazieleniły. Sprawcą tej odmiany jednak nie flora jest, a Bank Zachodni WBK, który właśnie zakończył rebranding placówek przejętego na początku roku Kredyt Banku. Kredyt Bank zniknął już całkiem z polskiego krajobrazu bankowego, a większy i silniejszy Bank Zachodni WBK z armią niemal tysiąca oddziałów i ponad 100 mld aktywów rusza na podbój serc Polaków. Liczba ok. 4 mln klientów nie satysfakcjonuje jeszcze instytucji.
Kolejny, najistotniejszy z punktu widzenia klientów, etap fuzji Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku za nami. Jego najważniejszy rezultat to ostateczne pożegnanie z marką „Kredyt Bank”. Po 9 miesiącach systematycznych prac, zakończył się proces ujednolicania oferty usługowej. Zharmonizowano procesy obsługi klienta. Przeprowadzono rebranding placówek, na skutek czego niebieskie szyldy i wnętrza Kredyt Banku zastąpiono zielenią Banku Zachodniego WBK. Nawet do niebieskiego serwisu transakcyjnego KB24 dla posiadaczy kont od Kredyt Banku dolano trochę żółci, więc wskutek zmieszania kolorów przybrał on zielone, „BZ-owe” barwy.
Serwis bankowości internetowej KB24 jest bodaj jedynym elementem łączącym jeszcze Kredyt Bank z teraźniejszością (i najbliższą przyszłością). Z jednego systemu bankowości elektronicznej wszyscy klienci Banku Zachodniego WBK, zarówno ci z wyboru jak i spadek po Kredyt Banku, będą mogli korzystać za około rok. Do końca 2014 r. ma bowiem trwać finalny etap połączenia banków - integracja techniczna.
Co fuzja oznacza dla dotychczasowego klienta?
Dla dotychczasowego klienta Kredyt Banku zmienia się niewiele. Stał się po prostu klientem Banku Zachodniego WBK, gdyż ten jest następcą prawnym Kredyt Banku, i wstąpił we wszystkie jego prawa i obowiązki. Ale klient nie musi rezygnować z kont, kart i innych produktów, które otrzymał od Kredyt Banku. Teraz prowadzi je Bank Zachodni WBK i tyle. Nie zmieniają się numery kont, kody PIN i tak dalej. Od IV kwartału stopniowo karty debetowe do kont osobistych będą wymieniane na nowe - Banku Zachodniego WBK.
Także umowy kredytowe z Kredyt Bankiem nie wygasają i nie ulegają zmianom. Nie wymagają sporządzania aneksów. Ogólnie - usługi Kredyt Banku nie są już dostępne dla nowych klientów, ale dotychczasowi wciąż mogą z nich korzystać.
Pochłonięcie Kredyt Banku to nie koniec „mocarskich” projektów Banku Zachodniego WBK, już teraz trzeciego po PKO BP i Pekao S.A. największego banku w Polsce pod względem aktywów. W planach instytucji jest m.in. integracja z Santander Consumer Bankiem. Obecnie BZ WBK postawił przed sobą bardzo ambitny cel pozyskiwania 400-450 tys. nowych klientów rocznie.
Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl