Reklama

Artykuł

Obraz wprowadzający do artykułu

Ranking polisolokat. Gdzie po polisę oszczędnościową?

lokaty bankowe

Do którego banku udać się po polisolokatę? Jak wygląda oprocentowanie najatrakcyjniejszych polis oszczędnościowych? Comperia.pl prezentuje aktualny ranking tych produktów. Tylko dwie dadzą zarobić „na rękę” więcej niż 5 proc. w skali roku.

Aktualnie najwyższe oprocentowanie wśród polisolokat ma półtoraroczna Polisa oszczędnościowa Antidotum PRO z oferty Credit Agricole. W ramach promocji trwającej do końca stycznia 2013 r. oprocentowanie przez cały okres trwania ubezpieczenia/lokaty będzie wynosiło 5,67 proc. w skali roku, co odpowiada aż 7 proc. na standardowej lokacie, z której zyski są objęte podatkiem Belki.

Godna uwagi jest też ta sama polisolokata Credit Agricole, ale na okres jednego roku. Jej oprocentowanie „netto” wynosi 4,86 proc. w skali roku (oprocentowanie porównywalne - 6 proc.). Identycznie oprocentowane są także polisy oszczędnościowe ExtraKomfort na 6 i 12 miesięcy z oferty BNP Paribas.

Nawet wyższe oprocentowanie, bo 5,10 proc. w skali roku (6,30 proc. porównywalne) ma 13-miesięczna Polisolokata z oferty Meritum Banku. Wszystkie wymienione polisy lokacyjne są dostępne tylko dla osób, które posiadają bądź otworzą w danym banku konto osobiste.

TOP5 polisolokat TUTAJ. Wyróżniające oprocentowania (choć nie tak dobre jak produktów opisanych powyżej) mają także polisolokaty w: Banku Gospodarki Żywnościowej (na rok, 4,50 proc. „na rękę”), Nordea Banku (4,22 proc. na polisolokacie 180-dniowej i 4,54 proc. na dwukrotnie dłuższej) oraz Santander Consumer Banku (4,41 proc. „na rękę” na 2-letniej Lokacie Direct+ Ochrona oraz 4,46 proc. na 3-letniej - choć konstrukcja Lokaty Direct+ Ochrona nieco odbiega od klasycznej definicji polisolokaty).

Obniżka oprocentowań lokat dopadła także polisolokaty. Z rynku zniknęło kilka dobrych ofert (m.in. w BGŻOptima), inne mają znacznie gorsze warunki niż jeszcze 2-3 miesiące temu (np. dbPolisa w Deutsche Banku czy Nordea Extra Profit w Nordea Banku). Wymienione wyżej 5 polisolokat (jedna Meritum Banku i po dwie Credit Agricole i BNP Paribas) to jedyne, na których oprocentowanie porównywalne (sztucznie ubruttowione na potrzeby porównań ze standardowymi lokatami) wynosi przynajmniej 6 proc. Także standardowych lokat na choćby 6 proc. jest jak na lekarstwo. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Reklama