Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim nadchodzi pora wyprawienia naszych podopiecznych do szkoły. Nowe ubrania, zeszyty, książki - wszystko to kosztuje. Niestety, po wakacyjnych wojażach może się okazać, że nasze budżety domowe nie są przygotowane na dodatkowe wydatki. Jak zatem poradzić sobie z takim problemem? Jednym ze sposobów na załatanie dziur w naszych domowych finansach jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić w jakim banku znajdziemy obecnie najlepszą ofertę.
Kredyty gotówkowe to najszybszy i jednocześnie najprostszy sposób naprawienia domowego budżetu. Po pierwsze dlatego, że są one ogólnodostępne - udziela ich praktycznie każdy bank. Po drugie - stosunkowo łatwo je dostać - wystarczy mieć stałe źródło dochodu oraz pozytywną historię kredytową. Trzeba jednak wiedzieć, że kredyty gotówkowe, podobnie jak inne zobowiązania, kosztują. Do podstawowych kosztów związanych z takimi produktami zaliczamy prowizję pobieraną za ich udzielenie, oprocentowanie, oraz coraz częściej spotykane ubezpieczenie. Warto zwracać uwagę na te parametry, ponieważ to od nich zależy całkowity koszt kredytowy danego zobowiązania.
Skoro już o kosztach mowa, to najwyższy czas sprawdzić, w jakim banku klient może liczyć na najlepsze warunki udzielania kredytów gotówkowych. W celu prawidłowego dokonania porównania przyjmijmy więc następujące założenia: kwota kredytu na poziomie 2 tys. złotych i 12-miesięczny okres spłaty. Takie parametry doskonale oddają skalę wydatków, jakie trzeba ponieść na wyprawienie swoich dzieci do szkoły. Zestawienie TOP10 kredytów gotówkowych znaleźć można TUTAJ.
Dla przyjętych założeń najatrakcyjniejsze warunki kredytowe obowiązują w Getin Noble Banku. Wysokość raty w tej instytucji wynosi bowiem tylko nieco ponad 172 złote. Kolejne miejsca w naszym zestawieniu zajęły Polbank EFG, ING Bank Śląski oraz BGŻ. Oferty przygotowane przez te podmioty również wyglądają atrakcyjnie. W ich przypadku klient musi się liczyć z koniecznością płacenia rat na poziomie 178 złotych. Na szczęście cechą wspólną wszystkich przedstawionych powyżej ofert jest brak prowizji za udzielanie takich kredytów. Na zakończenie warto jeszcze zwrócić uwagę, że różnica w wysokości raty między pierwszym w zestawieniu Getin Noble Bankiem, a bankiem BGŻ, który znalazł się na 10. pozycji wynosi równo 10 złotych. W skali całego okresu kredytowego (12 miesięcy) daje to kwotę oszczędności na poziomie 120 złotych. Jest to ważny argument potwierdzający tezę, że zanim zdecydujemy się zaciągnąć jakieś zobowiązanie, powinniśmy porównać ze sobą jak największą liczbę ofert. W ten sposób nie tylko poznamy propozycję konkurencji, ale także uzyskamy realne oszczędności. Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl