0% prowizji
Stałe oprocentowanie
Do 300 000 zł w ratach do 24 miesięcy
Pieniądze mogą być na koncie nawet w dniu, w którym zaakceptujesz umowę
nota prawna »Oferta sponsorowana
Sprawdź10,99% oprocentowanie nominalne w skali roku
kwota od 500 zł do 200 000 zł
0% prowizji za udzielenie
(RRSO 11,57%)
Oferta sponsorowana
Sprawdźod 5 000 do 150 000 zł
0% prowizji
okres kredytowania do 120 miesięcy
RRSO 11,99%
Pożyczka dla osób z umową o pracę, zlecenie, dzieło bądź emeryturą.
więcej »Oferta sponsorowana
SprawdźPozwól sobie na więcej z kredytem na dowolny cel
od 1 000 do nawet 300 000 zł
okres kredytowania od 3 do 120 miesięcy
RRSO: 24,69%
Oferta sponsorowana
SprawdźRata: 644,41 zł
Darmowa poradaRata: 644,41 zł
Darmowa poradaRata: 645,25 zł
Darmowa poradaRata: 645,25 zł
Darmowa poradaRata: 649,11 zł
Darmowa poradaRata: 649,77 zł
Rata: 651,46 zł
Darmowa poradaRata: 653,35 zł
Rata: 653,83 zł
Darmowa poradaRata: 654,68 zł
Darmowa poradaLegenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów
Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów
Prowizja za udzielenie kredytu gotówkowego lub pożyczki pieniężnej często bywa – obok odsetek – kosztem najbardziej obciążającym kieszeń konsumenta. Jest pobierana jednorazowo z góry, w momencie wypłaty pożyczanej gotówki do ręki lub na konto kredytobiorcy.
Prowizja może być wpłacona przez klienta z własnych środków, jednak częściej jest kredytowana, czyli podwyższa kwotę, o której pożyczenie wnioskuje klient.
Prawo nie ogranicza w bezpośredni sposób górnej granicy samej prowizji kredytowej, jednak banki muszą przestrzegać maksymalnego limitu łącznych kosztów pozaodsetowych, a ich składową stanowi m.in. właśnie prowizja (wraz z opłatami innego typu, np. administracyjnymi czy składkami obowiązkowego ubezpieczenia). Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim sumaryczne koszty niewynikające z oprocentowania kredytu nie mogą przekroczyć 25% całkowitej kwoty kredytu i 30% kwoty zmiennej, uzależnionej od długości okresu spłaty.
Choć koszt prowizyjny może wynieść nawet 20% czy 25% pożyczanej kwoty, nie musi to oznaczać, że kredyt 0% prowizji zawsze będzie tańszy od pozostałych pożyczek.
Można jednak się pokusić o stwierdzenie, że kredyty bezprowizyjne nierzadko będą korzystniejsze dla osób, które pożyczają wysokie kwoty na krótkie okresy spłaty, z kolei na niższym oprocentowaniu mimo wyżej prowizji częściej zyskają kredytobiorcy decydujący się na rozłożenie spłaty zadłużenia na wiele lat.
Kredyt z prowizją 0% nie oznacza, że oprócz odsetek kredytobiorca nie zostanie obciążony dodatkowymi kosztami. Oferty z wyeksponowanymi zaletami, takimi jak brak prowizji, bywają obarczone podwyższonymi kosztami innego typu.
Często straty finansowe poniesione na zniesieniu prowizji banki rekompensują sobie nałożeniem na klientów obowiązku doubezpieczenia kredytu. Wysokość składki polisy na życie lub od utraty pracy może tymczasem przewyższyć wydatek, który kredytobiorca poniósłby na opłacenie standardowej prowizji.
Chcąc wybrać jak najtańszy kredyt gotówkowy, nie warto porównywać ofert wyłącznie pod kątem jednego rodzaju opłat. Efektywne porównanie ofert możliwe będzie wyłącznie poprzez analizę całkowitych kosztów spłaty, uwzględniających zarówno odsetki, jak i pozostałe koszty wynikające z umowy z bankiem, w tym ewentualne ubezpieczenie. Dopiero zestawienie łącznych kosztów kredytowania umożliwi podjęcie optymalnej decyzji pożyczkowej.
Najtańszy kredyt gotówkowy równie skutecznie wybierzesz dzięki porównaniu wysokości rat proponowanych przez poszczególne banki. Pamiętaj jednak o ewentualnych składkach ubezpieczeniowych, które mogą podwyższyć twoje wydatki. Jeśli polisa jest obowiązkowym elementem oferty, upewnij się, że bank podał ci ratę ze składką wliczoną w comiesięczne należności kredytowe.
Dodatkowym narzędziem, wprowadzonym przez nadzór finansowy, które miało pomóc konsumentom w podejmowaniu trafnych wyborów kredytowych, jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Porównywanie ofert z użyciem tego wskaźnika jest proste: im niższe RRSO, tym tańszy kredyt. Zasada będzie obowiązywała zawsze wtedy, gdy porównujemy oferty przygotowane dla tych samych parametrów (identycznej kwoty, okresu spłaty i formuły ratalnej).
Niestety same wartości, które są przedstawiane pod postacią RRSO nie są dla kredytobiorców przejrzyste. Liczby te niewiele powiedzą o tym, ile w ostatecznym rachunku przyjdzie zapłacić za pożyczkę. Dużo czytelniejszym, wygodniejszym i bardziej intuicyjnym sposobem analizowania rentowności ofert jest posługiwanie się dwiema wcześniej opisanymi metodami.
Jeśli zależy ci na tym, by nie ponieść opłaty za udzielenie pożyczki, skorzystaj z porównywarki kredytów bez prowizji Comperia.pl. Wpisz interesująca cię kwotę i wybierz liczbę rat, a błyskawicznie otrzymasz aktualny ranking kredytów z prowizją 0%. Oferty łatwo porównasz pod kątem wysokości rat i łącznej kwoty do zapłaty, a w wielu przypadkach będziesz mógł również szybko i wygodnie zawnioskować o wybrany kredyt online.