Już w niedzielę Dzień Matki. Jakim prezentem obdarować Mamę? Możliwości jest sporo. Niektóre banki pomagają w podjęciu decyzji promocjami. Można także , zamiast (albo niezależnie od) tradycyjnych życzeń zdrowia, przejść krok dalej i kupić Mamie ubezpieczenie zdrowotne.
Niestandardowym, ale z pewnością pożytecznym prezentem na Dzień Matki, będzie ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki prywatnej opiece zdrowotnej zapewnimy Mamie m.in. szybszy kontakt z lekarzami specjalistami, łatwiejszy dostęp do specjalistycznych badań oraz zabiegów czy szczepień, zwrot kosztów leczenia (nawet poza granicami Polski) itp. Niestety, do takich indywidualnych ubezpieczeń zdrowotnych mogą przystępować zwykle tylko osoby do 60. roku życia.
Zdecydowanie bardziej typowymi pomysłami na prezent są m.in. kwiaty czy kosmetyki. Oczywiście nie chodzi absolutnie o to żeby na prezencie dla Mamy oszczędzać albo czerpać zeń dodatkowe korzyści, ale… Cóż, np. PKO Bank Polski dla posiadaczy aplikacji mobilnej IKO przygotował promocję polegającą na 20-procentowej zniżce na zakupy w Euroflorist. Trwa ona do 27 maja. Standardowo zniżkę można zyskać w wielu innych programach rabatowych, które już sporo banków w Polsce prężnie rozwija.
W końcu, jeśli nie wiemy co Mamie kupić, można wręczyć jej kartę przedpłaconą. Co prawda panuje opinia, że to „oklepany”, sztampowy, najprostszy prezent, ale w końcu lepszy taki niż nietrafiony czy żaden. Karty podarunkowe rozdaje sporo sklepów, ale można także załatwić w banku kartę przedpłaconą (pre-paid). Wówczas nie ma znaczenia, czy Mama pójdzie z nią do sieci księgarni, jubilera czy sklepu kosmetycznego - wszędzie będzie mogła z niej skorzystać. Uwaga - tylko kilka banków w Polsce wydaje karty przedpłacone. To m.in. Pekao, BZ WBK, ING Bank Śląski, BNP Paribas, Bank Millennium czy mBank.
Być może Dzień Matki okaże się także okazją do zaproponowania Mamie nowego, atrakcyjnego produktu finansowego, np. konta czy karty kredytowej. Tak, aby był on dostosowany do jej indywidualnych potrzeb. Szukać można zarówno wśród produktów zaprojektowanych z myślą o kobietach (jak np. Konto na Obcasach w Banku Zachodnim WBK albo karty kredytowe Impresja w Banku Millennium czy Elle w Citi Handlowym), jak i tych „neutralnych”. Zwroty za poczynione wydatki (tzw. moneyback), zniżki w ramach programów rabatowych, atrakcyjne pakiety ubezpieczeń - te sprawy mogą kusić. Obecnie produkty bankowe dają coraz więcej dodatkowych korzyści, więc jedyne co pozostaje to z nich korzystać!
Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl