Abonent niezadowolony z usług świadczonych przez operatora lub posiadający inne powody do zerwania współpracy, może tego dokonać poprzez złożenie wypowiedzenia. Jak to zrobić w T-Mobile?
Powodów zerwania współpracy z operatorem może być wiele. Rozpoczynając od złej jakości usług, przez znalezienie lepszej oferty, aż po przeprowadzkę lub wyjazd zagraniczny.
Kiedy można zerwać umowę?
W rzeczywistości z możliwości wypowiedzenia umowy możemy skorzystać w dowolnym momencie i bez podawania przyczyny. Powód może mieć jednak znaczenie dla późniejszych konsekwencji.
Jak wypowiedzieć umowę w T-Mobile?
Samo wypowiedzenie umowy jest procesem niezwykle prostym. Wystarczy bowiem, że wypełnimy stosowny formularz lub samodzielnie spiszemy oświadczenie o rezygnacji z usług T-Mobile. W dokumencie powinny zostać zawarte wszelkie dane abonenta i mowy, z którą chcemy wypowiedzieć. Następnie podpisany czytelnie dokument należy dostarczyć do Biura Obsługi Klienta sieci.
Okres wypowiedzenia
Zanim dojdzie do zerwania umowy, konieczne będzie upłynięcie okresu wypowiedzenia. Wynosi on jeden pełny okres rozliczeniowy liczony po okresie, w którym złożyliśmy wypowiedzenie, czyli minimum 30 dni, a maksymalnie nawet 60 dni. W tym czasie operator będzie pobierał standardowe, zgodne z umową opłaty.
Kara
Karę zapłacą abonenci, którzy z własnej woli zrezygnują z dalszej współpracy w czasie trwania umowy na czas określony. Opłata będzie naliczana proporcjonalnie dla okresu, jaki pozostał do spełnienia warunków umowy, a więc im krótszy to okres, tym mniejsza będzie kara.
Finansowych konsekwencji nie poniosą osoby, które zrywają umowę na czas nieokreślony lub decydują się na zakończenie współpracy po upłynięciu terminu określonego w umowie. Kary nie zapłacą też osoby, które wypowiedzą umowę z powodu zmian naniesionych przez operatora w umowach abonenckich. Zmiany takie nie mogą być jednak wymogiem dostosowania się do nowych przepisów prawa. W innych przypadkach będą traktowane jako naruszenie warunków współpracy, dające prawo do rezygnacji z usług operatora, bez ponoszenia żadnych konsekwencji.