Zerwanie współpracy z operatorem przed czasem oznaczonym w umowie będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami. Sprawdzamy, jaka będzie ich wysokość w przypadku sieci T-Mobile.
Podpisując umowę z operatorem sieci komórkowej, decydujemy się też na określony okres jej obowiązywania. W trakcie tego czasu może jednak dojść do wielu nieprzewidzianych wcześniej okoliczności, w związku z którymi najlepszym, a być może jedynym rozwiązaniem, będzie zerwanie współpracy. W większości przypadków będzie to jednak oznaczało konieczność zapłacenia stosownej kary.
Wysokość opłat
To, jaką karę zapłacimy, możemy obliczyć samodzielnie. Wszystkie niezbędne informacje znajdziemy w naszej umowie.
W sekcji "Informacje szczegółowe", która znajduje się na pierwszej stronie umowy, widnieją pola o treści "Ulga" i "Kara umowna". To właśnie tam operator podaje sumę kar za zerwanie umowy, jednak obowiązującą dla całego okresu ważności dokumentu. To z kolei oznacza, że wraz z każdym kolejnym okresem rozliczeniowym, w którym opłacimy abonament, wysokość kar będzie pomniejszana proporcjonalnie o wartość odpowiadającą danemu cyklowi.
Jeśli więc umowę zechcemy rozwiązać jeszcze przed upływem pierwszego miesiąca jej obowiązywania, operator naliczy nam pełną karę. Jeżeli jednak na taki krok zdecydujemy się na kilka miesięcy przez okresem jej ważności, kara będzie znacznie mniejsza.
Biuro Obsługi Klienta
Jeżeli nie posiadamy umowy (bo np. ją zgubiliśmy) lub nie będziemy w stanie samodzielnie policzyć wysokości opłat za zerwanie jej, możemy skorzystać z pomocy BOK T-Mobile. Konsultant będzie miał obowiązek udzielić nam wszelkich niezbędnych informacji i podać do wiadomości, z jakimi kosztami będzie wiązało się zerwanie umowy w danym momencie.
Kiedy nie zapłacimy za zerwanie umowy?
Istnieją także okoliczności, w przypadku których operator nie będzie mógł naliczyć żadnych opłat karnych. Pierwszą i najważniejszą jest zakończenie okresu oznaczonego i zmiana umowy na obowiązującą na czas nieoznaczony. Pozwala to na wypowiedzenie warunków współpracy w dowolnym momencie, z uwzględnieniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia. Druga okoliczność to istotna zmiana warunków świadczenia usług przez operatora. Zgodnie z prawem, takie postępowanie operatora uprawnia do zerwania umowy bez ponoszenia konsekwencji.