Zablokowałeś w swojej komórce przez przypadek numer telefonu kogoś z rodziny, znajomego lub współpracownika? W każdej chwili możesz ponownie go odblokować. Podpowiadamy, jak to zrobić.
Prawdopodobnie każdy posiadacz telefonu komórkowego spotkał się kiedyś z sytuacją, gdy natrętny numer nie dawał chwili wytchnienia, dzwoniąc o różnych porach dnia i nocy. W większości przypadków konsekwencją takich działań było zablokowanie danego numeru i pozbycie się problemu. Co jednak, jeśli chcemy cofnąć taką operację i odblokować niechciane wcześniej połączenia lub zablokowaliśmy numer drugiej osoby zupełnie przez przypadek?
Jak zablokować czyjś numer?
W zależności od tego, jaki numer uprzykrza nam życie, możemy skorzystać z kilku możliwości jego zablokowania. W przypadku SPAM-u i numerów zastrzeżonych z pomocą przychodzą nam operatorzy, którzy posiadają swoje "czarne listy" i na nasze życzenie mogą zablokować połączenia przychodzące z tych numerów.
Nieco bardziej skomplikowana jest sytuacja z numerami prywatnymi i instytucjonalnymi. Operatorzy nie posiadają bowiem uprawnień, aby blokować takie połączenia, dlatego każdy użytkowników musi samodzielnie poczynić odpowiednie kroki, aby wykluczyć niektóre numery z listy akceptowanych połączeń przychodzących.
Odblokowanie numeru zablokowanego przez operatora
W przypadku blokady nałożonej przez naszego operatora, w celu cofnięcia całej operacji potrzebny będzie kontakt z nim i złożenie stosownej dyspozycji lub też wysłanie odpowiedniego kodu SMS. Każdą aktywowaną usługę można też dezaktywować. Informacje o treści kodów dla poszczególnych operatorów znajdziemy na ich stronach internetowych.
Zdejmowanie blokady z numeru z własnej czarnej listy
W przypadku samodzielniej blokady numeru osoby trzeciej blokowanie numeru odbywa się na zasadzie dodawania ich do "czarnej listy" poprzez dodatkowe aplikacje czy oprogramowanie dołączone przez producenta urządzenia, systemu operacyjnego.
Zmiana decyzji i odblokowanie numeru nie będzie więc niczym innym, jak tylko usunięciem go z listy, na której sami go umieściliśmy, i przywróceniem mu pełnych możliwości do kontaktowania się z nami.
Każdą decyzję o zablokowaniu i odblokowywaniu numerów możemy więc cofać w odpowiednim dla nas momencie, nie tylko w przypadku nękania, ale też np. podczas wyjazdu na urlop, gdy chcemy mieć spokój od współpracowników lub natrętnej rodziny, czy w sytuacjach, w których po prostu nie mamy ochoty z daną osobą rozmawiać.