Użytkownicy Twittera mają do wyboru wiele aplikacji, umożliwiających korzystanie z portalu przez smartfona. Którą z nich wybrać i jak właściwie zainstalować, by móc tweetować bez problemów?
Twitter, obok Instagrama i Facebooka, jest jednym z najpopularniejszych na świecie portali społecznościowych. Dzięki niemu możemy wysyłać tak zwane tweety, czyli krótkie wiadomości tekstowe, liczące do 160 znaków.
W obecnych czasach, kiedy niemal każdy z nas posiada smartfon, najszybszym i najpopularniejszym sposobem na wysyłanie tweedów jest odpowiednia aplikacja, którą bez problemu możemy zainstalować w swoim telefonie. Dzięki aplikacji do Twittera, uruchomionej w naszym smartfonie, mamy wręcz nieograniczony dostęp do naszego profilu na portalu.
Oczywiście są różne rodzaje aplikacji, które mają rozmaite nazewnictwo, lecz zasada działania pozostaje w sumie bez większych zmian. To, którą aplikację zainstalujemy w swoim telefonie, zależy w dużej mierze od systemu operacyjnego, jaki. Do najpopularniejszych OS-ów należą: Android, iOS oraz Windows Phone.
I tak na Androida mamy do wyboru następujące aplikacje, obsługujące Twittera:
Oficjalna aplikacja
TweetCaster dla Twittera
Tweedle for Twitter
Echofon for Twitter
Dla iPhone’ów będą to z kolei:
Oficjalna aplikacja
Echofon for Twitter
Tweetbot
Na Windows Phone porozmawiamy na Twitterze za pomocą:
Oficjalnej aplikacji
Tweet It!
Me Tweets
Oczywiście funkcje i sam wygląd aplikacji będzie się różnił między sobą, nie tylko ze względu na ich wewnętrzne specyfikacje, lecz nawet z uwagi na sam wygląd interfejsu kolejnych systemów operacyjnych. Mimo wszystko dzięki tym aplikacjom można bez problemu wstawiać zdjęcia, publikować swoje wpisy, otrzymywać powiadomienia o nowych wiadomościach prywatnych i opublikowanych tweetach. Na Twitterze możemy śledzić wpisy nie tylko bliskich nam osób, lecz również otrzymywać powiadomienia o nowych tweetach interesujących nas osobistości i firm.
Warto podkreślić, że Twittera możemy zainstalować poprzez wyżej wymienione aplikacje (działające na różnych systemach operacyjnych) lub korzystając z tradycyjnej przeglądarki internetowej wbudowanej w smartfona. Jeżeli zdecydujemy się na zainstalowanie odrębnej aplikacji do Twittera, warto pobrać ją ze sklepu producenta, który jest dostawcą systemu operacyjnego zainstalowanego w naszym telefonie. Będziemy mieć wtedy pewność, że wydawca aplikacji należy do zaufanych, i nie padniemy ofiarą ataku hakerskiego.