Oceniamy głosowe pisanie wiadomości SMS

2014-06-23 13:07:00

W tej chwili możemy nie tylko pisać SMS-y, ale również je dyktować. Głosowe pisanie wiadomości tekstowych zdobywa przy tym coraz szersze grono zwolenników.

Do tej pory użytkownicy telefonów komórkowych mieli do dyspozycji tylko opcję pisania SMS-ów. Obecnie jednak uległo to zmianie. Na rynku pojawiła się intrygująca aplikacja, która daje posiadaczom smartfonów możliwość dyktowania SMS-ów. Jak ona działa i czy jest tak efektywna jak przedstawiają ją twórcy?

Działanie aplikacji jest bardzo proste. Wystarczy ją zainstalować na naszym telefonie, a później jej znaczek pojawi się przy naszej klawiaturze podczas edytowania wiadomości tekstowej. Należy go nacisnąć i podyktować informacje. Nasz wirtualny skryba działa jednak tylko wtedy, kiedy jesteśmy podłączeni do Internetu. Jeśli połączenia nie mamy, to automatycznie niemożliwe też staje się pisanie głosowe SMS-ów.

Aplikacja została bardzo rozbudowana dzięki czemu użytkownik ma możliwość korekty gotowych wiadomości, a także zmiany ustawienia, jeśli uważa, że pewne rzeczy są przez nią źle oddawane. Jak piszemy więc SMS-y z pomocą tej aplikacji? Nagrywamy się na dyktafon w aplikacji, a ona automatycznie przetwarza nasze słowa na tekst pisany. Jeśli chcemy np. postawić kropkę, to po prostu mówimy „kropka”. To samo tyczy się przecinków i innych znaków przystankowych.  

Jak ogólnie ta aplikacja radzi sobie z rozpoznawaniem głosu? Radzi sobie nieźle, choć czasami zdarzają się problemy. Ogólnie warunkiem dobrego jej działania jest cisza w okolicy i wyraźne mówienie. Jeśli jesteśmy np. na dworcu kolejowym, to lepiej darować sobie pisanie głosowe SMS-ów, ponieważ nasz sygnał głosowy będzie zakłócony przez otaczający hałas. Aplikacja najlepiej sprawdza się więc z domu lub w miejscu pracy.

Jest to interesująca propozycja, z której na pewno warto skorzystać. Dla wielu osób taka aplikacja może okazać się niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Ważne w tym miejscu jest zwrócenie uwagi na fakt, że użytkownik ma dostęp do sposobu parsowania informacji przez aplikację. Parsowanie to inaczej rozkładanie sygnałów dźwiękowych na słowa, a następnie tworzenie schematów zdań. Ten proces jest niezbędny do tego, abyśmy w efekcie otrzymali satysfakcjonują wiadomość tekstową. Jeżeli widzimy jakiś ciągle powtarzający się błąd, to możemy skorzystać z tej opcji i się go pozbyć.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam