Reklama

Artykuł

Obraz wprowadzający do artykułu

Dokąd po najtańszy kredyt samochodowy na Chevroleta?

kredyty samochodowe

Szukasz taniego kredytu samochodowego na zakup Chevroleta? Pomożemy Ci go znaleźć.

Zakup samochodu często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia na ten cel kredytu. Na rynku usług finansowych można znaleźć wiele ofert w zakresie bankowych kredytów, a także pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe, dzięki którym również można pozyskać pieniądze na opłacenie samochodu. To drugie rozwiązanie wiąże się z reguły z wyższymi kosztami, które od razu eliminuje je z klasyfikacji tych najtańszych opcji. Większą uwagę należy więc skupić na produktach stricte bankowych.

W kwestii kredytów samochodowych bardzo ciekawe rozwiązanie prezentuje mBank w ramach Kredytu Samochodowego Online (oferta z ubezpieczeniem), choć już na wstępie należy zaznaczyć, że nie będzie to produkt dostępny dla każdego. Aby skorzystać z przywołanego kredytu tego banku, należy posiadać w nim konto osobiste. Jeśli jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami wymaganego rachunku osobistego, możemy liczyć na niskie oprocentowanie nominalne rzędu 5,74 procent i prowizję 1 proc. Zakładając, że interesuje nas kwota 40 tysięcy złotych na zakup podstawowej wersji Chevroleta Cruze, miesięczna rata wyniesie nas 945 zł przy okresie kredytowania 4 lat.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, dostępnym dla wszystkich spełniających wymóg posiadania odpowiedniej zdolności i wiarygodności kredytowej, będzie natomiast kredyt samochodowy Santander Consumer Banku. W tym przypadku miesięczna rata wniesie tylko 973 zł, a oprocentowanie wyniesie 6,79 proc. Do kosztów kredytu należy doliczyć też 2-procentową prowizję. W ofertach obu wymienionych banków musimy liczyć się też z obowiązkowym pakiem ubezpieczeń komunikacyjnych, a także z koniecznością ustanowienia zabezpieczeń na pojeździe.

W przypadku Chevroleta mamy do wyboru jednak jeszcze inne rozwiązanie kredytowe – np. kredyt balonowy 4 x 25 procent. W takiej sytuacji pierwszą wpłatę uiszczamy w dniu zakupu i wynosi ona 25 proc. wartości pojazdu. Kolejne płatności rozłożone są na trzy raty płatne w rocznych odstępach czasu. Największą zaletą tego rodzaju kredytu jest niskie oprocentowanie nominalne, które może wynieść nawet 0 proc. Nie oznacza to jednak, że w związku z taką formą finansowania pojazdu, nie poniesiemy żadnych dodatkowych opłat. Te będą się zawierały w prowizji, obowiązkowych ubezpieczeniach samochodu i samego kredytu, a także w ewentualnych opłatach dodatkowych. Rzeczywisty koszt zakupu takiego samochody wzrośnie więc z 40 tysięcy do około 47 tysięcy złotych.

Reklama