Reklama

Artykuł

Obraz wprowadzający do artykułu

Jak obliczyć koszt kredytu konsolidacyjnego?

kredyty gotówkowe

Zanim zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny, warto policzyć jego koszt.

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, które może nam pomóc z problemami finansowymi. Połączenie kilku rat kredytowych w jedną wydaje się być atrakcyjną propozycją. W jaki sposób jednak to zrobić? Najlepiej posłużyć się kalkulatorem kredytu konsolidacyjnego dostępnym na stronie Comperia.pl.

Kalkulator jest prostym narzędziem, z którego można skorzystać bez specjalistycznego przygotowania. Do kalkulator wprowadzamy wymagane dane liczbowe i następnie zatwierdzamy dane, by mógł obliczyć potencjalną ratę. Jakie dane dokładnie wprowadzamy? Wprowadzamy informacje na temat posiadanych kredytów, które chcemy skonsolidować, np. dotyczące kredytu hipotecznego i gotówkowego. Możemy także wpisać limit na rachunku osobistym lub zadłużenie znajdujące się na karcie kredytowej. Kolejną rzeczą, którą należy umieścić w formularzu, są szczegółowe dane na temat pożyczek. Chodzi tu przede wszystkim o ich oprocentowanie, wysokość regulowanych rat, a także czas pozostały do końca spłaty. Ostatnim krokiem jest wpisanie oprocentowania interesującego nas kredytu konsolidacyjnego, a także wpisanie czasu, na jaki taki kredyt chcemy zaciągnąć. Co otrzymamy w efekcie tych wszystkich operacji? Będzie to wysokość naszej nowej raty.

Korzystanie z kalkulatorów do obliczania rat konsolidacyjnych jest na pewno najbardziej efektywnym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Nie jest ono jednak wolne od pewnych problemów. Przede wszystkim w takich kalkulatorach nie uwzględniane są informacje na temat prowizji i dodatkowych opłat kredytowych. Nie uwzględniane są ponadto informacje na temat tego, czy musimy założyć płatne konto w banku, gdzie chcemy konsolidować nasze kredyty. Z tego też względu wyniki, które otrzymamy, należy traktować jako kwoty przybliżone. Pod żadnym pozorem nie wolno ich traktować jako ostatecznej propozycji kredytowania. Wiąże się to nie tylko z tym, że kalkulator nie uwzględnia wszystkich czynników, ale również z tym, że oferty publikowane w sieci mogą często różnić się od finalnych propozycji kredytów konsolidacyjnych w bankach, a to ze względu na to, że możemy nie spełniać wymogów stawianych przez bank przez wnioskodawcą, który zechce skorzystać z danej oferty.

Podsumowując, wysokość raty kredytu konsolidacyjnego możemy obliczyć całkiem sprawnie we własnym domu. Należy jednak pamiętać, że wynik uzyskany przy pomocy kalkulatora może nie do końca pokrywać się z tym, co nam ostatecznie zaproponuje doradca w banku.

Reklama