Mieszkanie dla Młodych to program rządowy, którego celem jest pomoc finansowa w zakupie mieszkania. Aby móc skorzystać z tego rodzaju dopłaty, trzeba spełnić szereg warunków i zaciągnąć kredyt hipoteczny w banku. Sprawdźmy, do kiedy banki przyjmują wnioski o kredyt MdM.
Rządowy program MdM przewiduje dofinansowanie wkładu własnego, niezbędnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Jeśli chcemy skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych, musimy najpierw udać się do jednego z banków, które biorą udział w tym projekcie i mają podpisaną umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.
Banki w programie MdM
Obecnie już 14 banków podpisało umowę z BGK, należą do nich:
- PKO Bank Polski,
- Getin Noble Bank,
- Bank Pekao,
- Deutsche Bank,
- Eurobank,
- Bank Zachodni WBK,
- Spółdzielcza Grupa Bankowa,
- Bank Gospodarki Żywnościowej,
- Bank Polskiej Spółdzielczości,
- Alior Bank,
- Bank Ochrony Środowiska,
- Bank Millenium,
- Raiffeisen Polbank,
- Credit Agricole.
Do kiedy składać wniosek?
Wniosek o dofinansowanie wkładu własnego i o kredyt należy składać w wybranym przez siebie banku. Instytucja finansowa dokona weryfikacji naszej zdolności kredytowej, a po podjęciu pozytywnej decyzji prześle dalej wniosek do Banku Gospodarki Krajowej. Aby uzyskać dofinansowanie z programu MdM, wniosek o kredyt należy złożyć do końca roku kalendarzowego, w którym wnioskujący kończy 35 lat i nie później niż do 30 września 2018 roku.
W sytuacji, gdy kredytobiorca nie będzie posiadał zdolności kredytowej, do kredytu mogą przystąpić inne osoby: zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie.
Warunki dofinansowania