• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
1 osoba przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie domku w ROD .

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
milosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2016 12:38
Hej.No i ja w temacie jestem .Wczoraj byłem na działkach i niestety ktoś się do mojego domku włamał.Pomimo drzwi z dwoma zamkami i drzwi antywłamaniowych ,ktoś powyginał drzwi z dole i tamtędy próbował wejśc do środka.Zamków nie dal rady sforsować .Niestety nie miałem ubezpieczenia .Musże okratować drzwi i kupić polise .Ktoś z sąsiadów powiedział mi ,że Allianz mozna ubezpieczyć domek z tym że nalezy najpierw przyjąć do ubezpieczenia główną nieruchomość - mieszkanie/dom, wówczas otwiera się mozliwość ubezpieczenia domku.Czy ktoś wie ,czy tylko PZU ubezpiecza domek czy też Allianz? Może z tym mieszkaniem wyszłoby mi taniej ?
Cytuj
kleo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2016 18:48
Witam .Czy muszę mieć pozwolenia z gminy na budowę domku w ROD ,żeby ubezpieczyć domek?Mam pozwolenie od prezesa ,ale sąsiad na działkach powiedział mi ,że trzeba zgłosić do urzędu gminy.Czy muszę mieć drzwi antywłamaniowe ,żeby ubezpieczyć od kradzieży? Słyszałam też ,że trzeba mieć okratowane okna ze względu na zamieszkiwanie tylko w okresie letnim.Jeżeli ubezpieczam domek to ubezpieczyciel przyjeżdża na działkę i robi zdjęcia tak jak to jest w przypadku samochodu?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

27.2.2016 13:22
kleo napisał
Witam .Czy muszę mieć pozwolenia z gminy na budowę domku w ROD ,żeby ubezpieczyć domek?Mam pozwolenie od prezesa ,ale sąsiad na działkach powiedział mi ,że trzeba zgłosić do urzędu gminy.Czy muszę mieć drzwi antywłamaniowe ,żeby ubezpieczyć od kradzieży? Słyszałam też ,że trzeba mieć okratowane okna ze względu na zamieszkiwanie tylko w okresie letnim.Jeżeli ubezpieczam domek to ubezpieczyciel przyjeżdża na działkę i robi zdjęcia tak jak to jest w przypadku samochodu?

Niewielu ubezpieczycieli chce ubezpieczać domki/ altanki na działkach ROD.Jeśli już to tzw. domki letniskowe na działkach rekreacyjnych innych niż ROD. Nie wszystkie obiekty mieszczą się w definicji domków letniskowych, a jeśli nawet, to trzeba spojrzeć na wyłączenia w ochronie. W ubezpieczeniach definicje w tym zakresie są skorelowane z zapisami w ustawie prawo budowlane, zwłaszcza dot. to definicji budynku i budowli. Możliwe są odstępstwa w jednostkowych przypadkach ale jeśli pośrednik zaznaczy że polisę wystawia z takim odstępstwem, to dobrze jest zapytać, czy to odstępstwo to tylko telefoniczne ustalenie, czy jest ono w formie pisemnej, mail chociażby.Oddzielna kwestia to zakres ochrony i zabezpieczenia ubezpieczanego obiektu. Tu zasady ustala konkretny ubezpieczyciel. Należy więc raczej pytać o to przedstawiciela tego ubezpieczyciela, a nie tylko sąsiada.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
VanElias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.2.2016 12:30
Witam .Ja od 4 lat mam ubezpieczony domek w PZU.Moj ubezpieczyciel tylko tam znalazł mi ofertę dla domków w ROD.Domek ma być na fundamencie i nie musi byc okratowany.Nie wiem jak wtedy wygląda odszkodowanie w razie włamania.Ja mam domek murowany ,25 m2 i płacę około 150 zł rocznie.A w celu zniwelowania szkód powstałych z włamań mam drzwi antywłamaniowe na dwa zamki i okratowane zarówno drzwi jak i okna.W sumie takie zabezpieczenie odstrasza potencjalnym złodziejów.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

2.7.2021 11:06
ekunin napisał
Moi rodzice maja też taka działkę .Z tego co wiem ubezpieczyli domek przed wandalizmem ,pożarem,itp. U nich niczego nie zalało ,ale była próba włamania.Z tego co pamiętam to chyba tylko PZU ubezpiecza domki w ROD.

Hestia tez.
Cytuj
marttt

Niezarejestrowani

5.8.2021 10:02
Faktycznie jeśli chodzi o oferty ubezpieczeniowe to na Panią Dorotę (https://www.ubezpieczony-online.pl/) i jej propozycje można liczyć. Nie tylko świetna baza ofert ubezpieczeniowych u niej, ale też świetny kontakt i cały czas można także liczyć na kontakt z nią. Dzięki temu łatwiej się z nią zapoznać i ewentualnie liczyć na jakąś pomoc jeśli coś nie będzie jasne.
Cytuj
Odpowiedź