• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
1 osoba przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Emerytura po ojcu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Michu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 18:16
Mam starszego, niepełnosprawnego brata, który pobiera rentę socjalną w wysokości ok 570 złotych+pielęgnacyjne. Zastanawiam się czy po śmierci ojca będzie mógł starać się o jego emeryturę. Wiecie może coś na ten temat? Mam własną rodzinę, mieszkam 200 km od rodziców i nie będę w stanie utrzymywać brata. Wiem, że wybiegam w przyszłość ale ta sprawa nie daje mi spokoju. Brat nie da rady utrzymać się z renty zwłaszcza, że ma spore długi. Co robić?
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 19:25
Rzeczywiście ciężka sytuacja. Musiałbyś się dowiedzieć w ZUS-ie czy Twój brat ma szansę na pieniądze po ojcu. Raczej nie poradzi sobie sam finansowo zwłaszcza, że ma długi i jest niepełnosprawny. Nie myślałeś o tym by wziąć go do siebie albo jakoś wspierać na odległość?
Cytuj
Kolorovaa82

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.7.2014 18:29
a jak udało mu się zadłużyć? bo chyba nie w bankach? raczej nie miałby takiej możliwości... słyszałam, że można wnioskować o umorzenie pożyczki w niektórych sytuacjach, być może Twój brat by się do tego zakwalifikował? a co do samej renty, polecam zapytać u rentodawcy.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2014 14:28
Naprawdę trudna i niekomfortowa sytuacja. Nie wiem ile masz lat, ale z pewnością więcej niż 25. Mój kolega ma 21 i stracił ojca i wiem, że dostaje jakieś pieniążki, ale musi się uczyć. Nie wiem jak sprawa by się miała z Tobą i bratem.
Cytuj
golyos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 16:13
Możesz spróbowac się obiegać w takiej sytuacji o rentę po zmarłym. Jeśli brat z rent i świadczeń nie otrzymuje za dużo. Bo próg renty socjalnej i rodzinnej naraz nie może przekroczyć chyba 1300 coś. Jeśli nie przekracza, to jest szansa, że brat dostanie rownież świadczenie z tego tytułu.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 18:41
Nie za ciekawa sytuacja. Ja bym się szła zapytać jak takie świadczenia załatwić. Wiem, że po śmierci taty powinniście dostać rentę po nim, ale nie mam pojęcia jak to załatwiać. Wiem, że moja babcia gdy zmarł dziadek automatycznie jakoś jej naliczyli świadczenia po dziadku.
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.9.2014 14:39
golyos napisał
Możesz spróbowac się obiegać w takiej sytuacji o rentę po zmarłym. Jeśli brat z rent i świadczeń nie otrzymuje za dużo. Bo próg renty socjalnej i rodzinnej naraz nie może przekroczyć chyba 1300 coś. Jeśli nie przekracza, to jest szansa, że brat dostanie rownież świadczenie z tego tytułu.


No szansa rzeczywiście jakaś jest ale nie wiem czy tak łatwo będzie to uzyskać. Daj znać co udało Ci się załatwić w końcu.
Cytuj
Odpowiedź