• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
1 osoba przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

ubezpieczenia dla działkowiczów

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

27.3.2015 9:31
Posiadają Państwo działki? Ubezpieczają je Państwo? tutaj kilka informacji na ten temat
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Henryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 14:21
My mamy z żoną taką działkę, ale jej nie ubezpieczamy. Jest tam rozpadający się domek, ale w środku nie ma niczego cennego, a w każdym razie jeszcze nam nikt niczego stamtąd nie ukradł. Ale żona lubi sobie sadzić różne warzywka tam w ogródku, a często zdarza się, że jacyś wandale je wyrywają. Czy od czegoś takiego też się możemy ubezpieczyć? I jeśli tak, to na jaką sumę?
Cytuj
Gracjal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2015 9:27
To bardziej pod jakieś rolnicze ubezpieczenie podpada. Albo pod to od dewastacji. Ciekawe, jak wyceniają wartość takich szkód? Jeśli biorą cenę rynkową roślinek, to podejrzewam, że gra nie jest warta świeczki. Już lepiej sobie na działce zainstalujcie kamerkę i zgłaszajcie takie przypadki na policje, żeby się gówniarze nauczyli.
Cytuj
AdamSyla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2015 12:03
Ja mam domek letniskowy w miejscowości turystycznej nad jeziorkiem. Co prawda znajduje się on na terenie ośrodka, zatrudniony jest stróż i teoretycznie nic nie powinno się dziać, ale zastanawiam się nad jakimś dodatkowym ubezpieczeniem. Czy mógłby mi pan polecić jakieś niedrogie, ale z dobrym zakresem? Wartość domku z wyposażeniem to około 50 000 złotych.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.6.2015 9:48
najważniejsze, z czego ten domek jest wykonany?

podaj sumy ubezpieczenia (na jakie kwoty chcesz ubezpieczyć) dla poszczególnych ryzyk:
- domek + stałe elementy od ognia i zdarzeń losowych,
- mienie ruchome od ognia i zdarzeń losowych,
- stałe elementy od kradzieży z włamaniem i rabunku...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
AdamSyla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.6.2015 10:22
Domek jest drewniany, taki w stylu góralskim.
Chciałbym go ubezpieczyć na co najmniej 30 tysięcy od ognia, bo to mnie niepokoi najbardziej. Także ubezpieczenie od zalania by się przydało.
Wyposażenie nie jest bardzo wartościowe, bo nie mamy tam sprzętu rtv (oprócz radia), a z agd to raczej stare rzeczy, często jeszcze poradzieckie, np. lodówkę czy kuchenkę. Nie wiem więc czy jest sens to ubezpieczać. Za to nie wiem, jakie stałe elementy mógłbym ubezpieczyć od kradzieży?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.6.2015 10:45
128 zł za cały rok, dodatkowo od powodzi 8 zł

stałe elementy od włamania: jeżeli ktoś się włamie, coś zniszczy to otrzymasz odszkodowanie, złodziej może nie wiedzieć, że w środku nic wartościowego nie ma
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
AdamSyla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.6.2015 12:56
O, to całkiem niedrogo, spodziewałem się większych kwot.
Mógłbym w takim razie ubezpieczyć też szyby, bo drzwi nie są jakieś pancerne ani drogie, podobnie zamki, więc nie wiem, czy jest sens się w to bawić.
A czy fakt, że ktoś domku pilnuje będzie brany pod uwagę przez TU?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.6.2015 13:12
ubezpieczenie od włamania obejmuje całość czyli okna, drzwi, zniszczenia w środku....nie można ubezpieczyć TYLKO samych okien/szyb


ew. na jaką kwotę?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
AdamSyla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.6.2015 13:24
okna są 3, wstawienie nowych pewnie kosztowałoby jakiś 1000 złotych.

A ile by kosztowało takie ubezpieczenie wszystkich stałych elementów? Można to dobrać jako opcję dodatkową do tego podstawowego ubezpieczenia?
Cytuj
Odpowiedź